• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

DEKANIN MESAJI

Azmeden, Eleştiren,  Eş duyumlu,  Huzurlu,  Meraklı,  Motive...

Beğendiğiniz ve arzu ettiğiniz özellikler bunlardan herhangi biri ise; o zaman Fen-Edebiyat Fakültemizin deneyimi sizin için tasarlanmıştır. Bölümlere ait çekirdek müfredatın ötesinde, Fakültemizi akademik evleri olarak seçen öğrenciler, üniversitenin sunduğu akademik disiplinlerin en geniş yelpazesini bulacaklardır. Öğrencilerimiz, başlangıç olarak ön görülen 3 akademik bölümümüzün herhangi birindeki derslere katılım gösterebilirler.

Fakültemiz, iki önemli hedefe ulaşılabileceğiniz bir yerdir. İlk amaç, bağımsız bir yetişkin olabilmeniz için bilgi ve beceri kazanabilmektir. Bunu fakültemizin program seçimleri ile yaparak mesleki yeterliliklerle donatılacaksınız. Ancak ikinci hedefiniz bundan daha da önemli olan geleceğe hazırlanmanız olmalıdır.  Fakültemiz, kaliteli bir yetişkin hayatı için size yardımcı olacaktır. Bir dizi kursla, dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmanıza yardımcı olabilecek beceri ve tutumları öğrenebilirsiniz.  Fakültemizde coğrafya, psikoloji ve sosyoloji bilimleri ile donanımlı olduğunuz kadar sorumlu bir ebeveyn, eş, arkadaş ve ilgili vatandaş olmanıza yardımcı olacak becerileri kazanacaksınız. Fakültemizde öğrencilerimizin kariyer seçimlerinin nereye götüreceği önemli değildir. Biz öğrencilerimizi büyük düşünürler, harika yazarlar, kendinden emin konuşmacılar ve güçlü araştırmacılar olmaları için eğiteceğiz. İzmir Bakırçay Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, şairler, sanatçılar, girişimciler, bilim insanları, alimler veya devlet adamları gibi dünyada değişime liderlik edecek insanlar için bir keşif yeri olacaktır. Bu bizim en önemli motivasyon kaynağımızdır ve mirasımız olacaktır. En iyi ve en parlak genç akademisyenleri fakültemize getirmek ve onların gelişmelerine yardımcı olmak; bu iddiaya sahip olmamızın güvencesidir.

Fakültemiz akademik kurulu sayesinde bölümlerimizdeki eğitim, sizi, bir iletişim uzmanı, dikkatli bir düşünür, ilgili bir birey ve kültürel sınırları aşan sağlıklı, kişilerarası ilişkiler kuran bireyler olmanıza yardımcı olacaktır. Eğitiminizin bu yönü, daha önce hiç düşünmediğiniz alanlarda sorular sormanıza ve kendinizi keşfetmenize yardımcı olacaktır. Öğrencilerimizin seçecekleri programlarında diploma sahibi olmaya giden yolun, yeteneklerinden uzaklaşmasına izin veremeyeceğiz. 

Burada yeni şeyleri keşfetmek, yeni fikir ve fikirlerle karşılaşmak ve kendi yeteneklerinizi keşfetmek için merakınızı takip edebilirsiniz. Burada fikri yönünü zenginleştirip zihinsel potansiyelini harekete geçirme fırsatı bulacaksınız.  Burada, evreni, toplumu ve kendi çevrenize ait bilgi edinme yolları konusunda eleştirel bir anlayışa sahip olabilirsiniz.  Burada diğer uluslararası insanlarla ilişki kurma serüvenine sahip olarak dünyadaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Burada, şefkatli bir fakülte yardımıyla, kendi değerlerinizi ve ilkelerinizi açıklığa kavuşturma ve yerleştirme fırsatına sahip olabilirsiniz. Az sayıda kampüs, “eğitimin fiziksel, zihinsel ve ruhsal güçlerinin uyumlu gelişimine” elverişli bir ortam sağlar; 21. yüzyıla iyi hazırlanmak için günü yakalayın, fırsatı yakalayın ve İzmir Bakırçay Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi deneyiminin bir parçası olun! Ailemize katılmanız durumunda, bilge danışmanlarla, sadık arkadaşlarla ve ömür boyu sürecek bir toplulukla tanışacaksınız.

Taahhüdümüz, tüm öğrencilerimizin araştırma ve diğer deneyimsel öğrenme senaryoları ile doğrudan fakülte öğretim üyeleri ile çalışma fırsatına sahip olmasını sağlamaktır. Sonuç olarak, öğrencilerimizin yüksek dereceli lisansüstü mezunlar olarak, farklı kamu kurum ve kuruluşlarında yüksek oranda kabul görmelerini ve arzu edilen adaylar olarak görülmelerini sağlamaktır.

Fen-Edebiyat Fakültemizin eğitimimi altı temel beceriye odaklanmıştır:

  • Eleştirel düşünme
  • Eleştirel sorgulama
  • Mantıklı düşünme
  • Özgür düşünme
  • Yaratıcı düşünme
  • Doğru İletişim Kurma

Bu beceriler her türlü işveren tarafından önemli yeteneklerdir ve 21. yüzyılın kariyeri için hayati önem taşımaktadır. Hayatınız boyunca bu becerilere güveneceksiniz ve fakültemizde bu becerileri geliştirebilecek ortamlar bulacaksınız. Tüm öğrencilerimiz, yazma, konuşma, eleştirel düşünme ve araştırma konularında geniş bir eğitimden mezun olacak, bugünün işverenlerinin, muhtemel çalışanlardan istedikleri yeteneklerle donatılacaktır.

Tıpkı Martin Luther King gibi ‘Benim bir hayalim var’ diyerek yola çıkmalısınız. Lütfen hayal kurun ve burada bizimle birlikte hayallerinizin peşinden gidin.